K SingleCase můžete připojit libovolný e-mail s přílohami a to nejen pomocí doplňku pro Outlook, ale i z libovolné další e-mailové schránky pomocí protokolu IMAP.

Nastavení synchronizace IMAP v SingleCase

Vyberte v menu "Moje jméno"-> Nastavení pošty a kalendáře

Vyberte záložku "Synchronizace e-mailů z pošty",

Dále vyplňte přístupové údaje k poště a zaškrtněte pole "Automatická synchronizace pošty". Přístupové údaje budete zadávat stejné, jaké máte např. v Outlooku.

Nakonec klikněte na tlačítko "TEST IMAP PŘIPOJENÍ". V případě funkčního připojení se v pravé dolní části obrazovky zobrazí zelené potvrzující hlášení. Poté postačí klepnout na "Uložit".

Během několika minut se ve Vaší poště objeví složka SingleCase a v ní vnořené složky klientů a jednotlivých spisů. K nahrání e-mailu do SingleCase poté stačí přesunout nebo zkopírovat e-mail do složky spisu.

Pokud si nebudete vědět rady, ozvěte se nám, poradíme.

Jaké obtíže mohou případně nastat

U většiny poskytovatelů e-mailových služeb bude vše fungovat bez větších obtíží. Mohou však nastat některé situace, které bude nejprve třeba vyřešit před zprovozněním IMAP synchronizace:

  1. Používáte Outlook (nebo jiný poštovní klient) přes protokol POP3. V tomto případě je nutné přepnout poštovního klienta na protokol IMAP. POP3 totiž stahuje poštu k Vám do PC a ze serveru jí (někdy se zpožděním) maže, což brání synchronizaci se SingleCase.

  2. Gmail - je třeba povolit protokol IMAP ve Vaší poště. Pro detaily nás prosím konktaktujte.

  3. Neznáte přesné nastavení adresy serveru, portu a zabezpečení. V tomto případě se prosím obraťte na Vašeho poskytovatele nebo IT administrátora, který Vám údaje poskytne.

  4. Váš poskytovatel nepodporuje některou z nutných funkcionalit - přečtěte si prosím sekci níže.

  5. Vyskytl se jiný problém a test připojení hlásí chybu. V takovém případě nás prosím kontaktujte telefonicky nebo e-mailem na support@singlecase.cz

Co musí Váš poskytovatel pošty umět aby to správně fungovalo

  1. Musí vlastnit důvěryhodný certifikát pro šifrování komunikace mez SingleCase a Vaším poštovním serverem.

  2. Musí podporovat podsložky v e-mailu (dnes snad jen e-mail centrum.cz a seznam.cz toto nepodporuje).

  3. Musí samozřejmě umět protokol IMAP (opět dnes naprostá většina poskytovatelů tento protokol podporuje)

Did this answer your question?